Aneta Wójcik o sobie:

Jestem absolwentką Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku socjologia. Fascynują mnie ludzie i ich różnorodność, dlatego interesuje mnie fotografia portretowa. Chciałam za pomocą zdjęć uwiecznić ciekawe twarze Przedborzan, stąd tytuł wystawy: Portret Prawdziwy.

Od wielu lat odwiedzam interesujące miejsca w miasteczku i okolicach, a od jakiegoś czasu poznaję również bardzo ciekawe historie związane z mieszkańcami, a także pasje i talenty niektórych z nich.

Podczas portretowania miałam okazję pogłębiać swoją wiedzę socjologiczną a także doskonalić działania fotograficzne. Było to niezwykle ciekawe i przyjemne doświadczenie. W przyszłości planuję inne wystawy związane właśnie z Przedborzem.

 

Fot. Paweł Hejduk

 

 

Wystawa w sali OSP już dobiegła końca. Zapraszam do odwiedzenia mojej wystawy na łamach Przedborskiego Słownika Biograficznego

 

 

 

Ryszard Duński

 

 

 

Anna Bielecka

 

 

 

Danuta Kałuzińska

 

 

 

Henryk Świech

 

 

 

Henryk Zięba

 

 

 

Ireneusz Strojkowski

 

 

 

Janina Gniewosz

 

 

 

Janina Gumienna

 

 

 

Joanna Drela

 

 

 

Tadeusz Michalski

 

 

 

Tadeusz Niebelski

 

 

 

Wojciech Mordak

 

 

 

Wojciech Zawadzki

 

 

 

Zofia Górecka

 

 

 

 

 

Komisarz wystawy Weronika Michalec:

Ukończyłam szkołę w Przedborzu, w 1983 r. wróciłam po studiach i mieszkam tu nieprzerwanie.

Od wczesnej młodości fotografowałam amatorsko i pomysł sportretowania ludzi o ciekawych twarzach bardzo mnie zainteresował, zaś samą wystawę – efekt talentu i pracy Autorki – można potraktować jako probierz zainteresowania mieszkańców takim wydarzeniem kulturalnym.

Kilka słów na temat odbioru wystawy przez osoby zwiedzające. Wystawę odwiedziło ok. dwudziestu mieszkańców Przedborza oraz osoby z Łodzi i Śląska. Wszyscy byli bardzo zaciekawieni, dyskutowali, oceniali poszczególne zdjęcia, poznawali portretowanych lub dopytywali, kto jest na zdjęciu. Ogólnie rzecz biorąc ekspozycja spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem.

Wraz z Autorką serdecznie dziękujemy władzom OSP za umożliwienie prezentacji wystawy.

Fot. Paweł Hejduk

 

 

Fot. Wiesław Domagała