Przedborski Słownik Biograficzny zostaje opublikowany jako całość, z przyczyn praktycznych podzielony na trzy tomy po ok. 350 stron i ok. 140 biogramów w nakładzie 300 egzemplarzy każdy. Biogramy przedstawiamy w układzie alfabetycznym nazwisk od A do Z, z zachowaniem odsyłaczy (zob.) do biogramów innych osób, publikowanych we wszystkich trzech tomach. Informacje o autorach biogramów i wykaz skrótów publikujemy w tomie I, zaś indeks nazwisk występujących we wszystkich tomach w tomie III. Przy rozmieszczeniu biogramów w poszczególnych tomach stosowano zasadę równorzędności każdego z nich.

Wykaz biogramów w I tomie:

  1. ABRAMSOHN Szlojme, inicjator edycji znaczków przedborskich
  2.  AUGUŚCIK Stanisław Maurycy (1936-1993) dziennikarz, reporter TV
  3. AXAMITOWSKI Antoni (1869-1919) ksiądz proboszcz
  4. BARAN Roch (1900-1944) stolarz, sierżant AK ps. „Kula”
  5. BASIŃSKI Henryk (1936-2003) Naczelnik Miasta i Gminy Przedbórz
  6. BENDERA Eugeniusz (1906-1988) szofer, uciekinier z KL Auschwitz
  7. BEREŚNIEWICZ Jerzy Michał (1909-2003) magister inżynier chemii, zegarmistrz
  8. BĘTKOWSKI Bartłomiej (1756-1823) młynarz, nestor rodu
  9. BIELECKI Tadeusz (1905-1941?) współwłaściciel młyna i tartaku, podporucznik WP
  10. BOLESŁAW V WSTYDLIWY (1226 – 1279) książę sandomierski i krakowski, fundator przedborskiego kościoła
  11. BRONICKI Jakub (po 1756-po 1829) burmistrz miasta Przedborza
  12. BRZECHOWSKI Józef (1891-1953) przemysłowiec
  13. BUGNO-ZALESKA Ewa (1949-2005) działaczka NSZZ „Solidarność”
  14. BYKOWICZ Wincenty (1900-1948) pracownik sądowy, komornik
  15. CHUDY Władysław (1904-1981) nauczyciel, porucznik AK ps. „Kamień”
  16. COCKERILL John (1790-1840) przemysłowiec, konstruktor, współwłaściciel fabryki sukna w Przedborzu
  17. CUDZIŃSKI Edmund (1893-1916) legionista
  18. DĄBROWSKI Franciszek (1895-1948) legionista
  19. DOBSKI Walenty (1873-1918) woźnica
  20. DUŃSKA-KRZESIŃSKA Elżbieta Maria (1934-2015) mistrzyni olimpijska, lekarz-stomatolog
  21. DUŃSKI Julian Ludwik (1868-1940) cechmistrz szewców
  22. DUŃSKI Marian (1918-1943) żołnierz ruchu oporu
  23. DUŃSKI Marian Józef (1905 – 1976) pracownik kolejowy, filatelista, popularyzator znaczków polskich
  24. DZIANOTT Juliusz Wilhelm Maria (1842 – po 1865) rotmistrz, dowódca oddziału jazdy powstańczej
  25. DZIUBA Władysław (? – 1919) Obrońca Ojczyzny
  26. EKSNER Jan (1746-1813) uczestnik powstania 1794 r.
  27. ESTERKA legendarna kochanka króla Kazimierza Wielkiego
  28. GAJ Zygmunt Ignacy (1914-2001) ksiądz, więzień KL Auschwitz
  29. GAJECKI Piotr (1889 – 1939) „Obrońca Przedborza 1939 r.”
  30. GATKOWSKI Stefan (ok. 1906-?) nauczyciel, porucznik WP
  31. GNIEWKOWSKI Józef (1837–?) sukiennik, prawdopodobny uczestnik Powstania Styczniowego
  32. GNOIŃSKI Wacław (1902-1997) pracownik sądowy, podporucznik AK
  33. GORZELSKI Władysław (?- 1919) Obrońca Ojczyzny
  34. GRABALSKI Antoni Feliks (1917-1944) kapral AK ps. „Grab”
  35. GRABOWSKI Leszek (1948-2008) nauczyciel, działacz społeczny            i sportowy
  36. GUTMAN Aleksander (1896-1925) legionista
  37. HELFAND Szmul (ok. 1884 -?) fotograf
  38. HERBST Gustaw Edward (1812-1848) buchalter w fabryce sukienniczej, kupiec
  39. IZRAELOWICZ Jakub z Przytyka (1721 – po 1791) geolog-samouk
  40. JANOWSKI Józef (1904-1944?) robotnik, żołnierz konspiracji niepodległościowej
  41. JERZY z Przedborza, żołnierz polskiej piechoty zaciężnej w I poł. XVI w.
  42. JĘDRZYCKI Zbigniew (1923-1944) uczeń
  43. KACZKOWSKI Leon Julian (1893-1967) ślusarz, szofer, żołnierz AK
  44. KADZIDŁOWSKI Józef, członek konspiracji niepodległościowej, rozstrzelany przez Niemców
  45. KARDASZEWSKI Jan (1886-1941) organista
  46. KAZUBSKI Antoni (1804–1876) karmelita bosy, ojciec Julian od Trójcy Świętej, przeor klasztoru w Czernej
  47. KLEPACZEWSKI Stefan (1887-1940) Katyńczyk
  48. KOLMAN Leonard (1919-1944) plutonowy poległy w bitwie o Monte Cassino
  49. KORDOWSKI Józef (1877-1939) wójt gminy Przedbórz
  50. KOSKI Władysław (1897-1957) masarz, „Obrońca Przedborza 1939 r.”
  51. KRAWCZYK Ignacy (1890-1969) stolarz
  52. KUBISZEWSKI Jan (1921-2008) nauczyciel, kapelmistrz orkiestry strażackiej
  53. KUCHARSKI Eugeniusz Bonifacy (1906-1977) markiz
  54. KUCHARSKI Jan (1890-1922) nauczyciel, kierownik 7-klasowej Szkoły Powszechnej
  55. KULIS Ignacy (1918-1945) ofiara II wojny światowej
  56. KUZDAK Piotr (?-1920) Obrońca Ojczyzny
  57. LANGE Wojciech (1783-1830) inspektor generalny robót wodnych, profesor Uniwersytetu Warszawskiego, dzierżawca Ekonomii Przedborskiej i współwłaściciel fabryki sukienniczej
  58. LANGKAMER Kazimierz Józef (1919 albo 1920 – 1943) żołnierz AK ps. „Kulos”
  59. LARECKA Marianna Waleria (1818-1903) ostatnia z Leskich
  60. LEMBKE Edward (1809-1877) pastor parafii ewangelicko-augsburskiej w Kielcach, filiał w Przedborzu
  61. LEMBKE Jan Józef (1921-2002) farmaceuta, wykładowca akademicki
  62. LESKI Jan Dominik (1823-1904) ksiądz, kapelan cmentarza na Powązkach
  63. LEŻEŃSKI Jan (ok. 1498 – 1573) starosta i wójt przedborski, kasztelan małogoski
  64. LICH Tadeusz (1920-1993) urzędnik pocztowy
  65. LIPIŃSKI Zdzisław Władysław (1909 – 1998) protektor i wielbiciel Przedborza
  66. LIPKOWSKA Władysława (1892-1984) nauczycielka
  67.  ŁASKI Jan (1907-1944?) żołnierz ruchu oporu
  68. ŁUKASIEWICZE, Szymon (1888-1939) i Stanisław (1921-1939) „Obrońcy Przedborza 1939 r.”
  69. MAŁACHOWSKI Adam (1706-1767) starosta przedborski
  70. MANCZARSKI Aleksander Stefan (1896-1984) nauczyciel
  71. MARGAS Marian (1908-1945) urzędnik, żołnierz AK ps. „Mars”
  72. MICHALSKA Eleonora (1896-1931) nauczycielka
  73. NAJMROCKI Marian (1916–2011) rzemieślnik, więzień niemieckich obozów koncentracyjnych
  74. NIEPOKOYCZYCKA Dorota Julia (1809-1872) właścicielka fabryki sukienniczej i Ekonomii Przedborskiej
  75. NIERACKA Stanisława (1910-1983) lekarz medycyny, porucznik AK ps. „Kora”
  76. NOWAK Marian (1903-1972) aktor
  77. OSICKI Henryk (1923-1949) żołnierz AK/KWP
  78. PACEWICZ Gustaw (?- 1944) biuralista, ofiara zbrodni niemieckiej
  79. PAJĘCKI Jakub (1888-1942) felczer
  80. PAŹDZIERSKI Aleksy (1909-1939) „Obrońca Przedborza 1939 r.”
  81. PETELAK Wojciech (1848-1893) lekarz miejski m. Przedborza
  82. PONOMARCZUK, matka Helena (1867-1939) i syn Wacław (1896-1939) „Obrońcy Przedborza 1939 r.”
  83. PRZEDBOR legendarny syn króla Kazimierza Wielkiego
  84. PRZEDBORSKI Berek (1878-1942?) kamasznik
  85. RADZIEJEWSKI Jan (1913-1997) listonosz
  86. RĘCZAJSKI Antoni (1885-1952) ksiądz proboszcz
  87. RODAL Józef  Izrael (1897-1941) introligator
  88. RUCIŃSKI Wojciech (1791-1845) aptekarz
  89. RUFF Jan (1895-1941) legionista, adwokat
  90. RUDKOWSKI Walerian (1898-1939) „Obrońca Przedborza 1939 r.”
  91. SIEMIEŃSKI Mikołaj fundator rozbudowy kościoła
  92. SIKORSKI Mieczysław (1908-1939) szofer, żołnierz wojny 1939 r.
  93. SIMONIDES Wojciech (?-po 1642) fundator i proboszcz kościoła św. Leonarda
  94. SKORUPSKI Julian (1899-1944) bednarz, zamordowany w KL Auschwitz
  95. SNOPCZYŃSKI Jan (1892-1967) ksiądz proboszcz parafii Stanowiska
  96. SOBEŃKO (imię nieznane) wachmistrz c.k. żandarmerii /komendant Straży Bezpieczeństwa
  97. SOBKIEWICZ Antoni (1845-1916) piwowar
  98. SOBKIEWICZ Stefania Antonina (1885-1961) księgarz
  99. STANIKOWSKI Eugeniusz (1912-1999) kombatant, działacz społeczny
  100. STANISŁAW z Przedborza, pleban w Dynowie
  101. STRADEL Piotr (1843 lub 1849-1936) powstaniec 1863 r.
  102. SYMONIDES Jan (1889-1961) kowal, rolnik
  103. SZAFRAŃSKI Tadeusz Aleksander (1913-1943) cukiernik, malarz-amator
  104. SZPADERSKI Józef (1816-1877) ksiądz proboszcz
  105. SZYMAŃSKI Leon (1917 – 1944) żołnierz AK
  106. ŚLUSARCZYK Krzysztof (1929-2002) lekarz medycyny, działacz społeczny
  107. TEDA Zbigniew Józef (1927-1944) strażak
  108. TODYNEK Antoni (1915-1944) żołnierz AK ps. „Rower”
  109. TOMCZYŃSKI Władysław (1860-1925) organista
  110. TROSTORFF Karol dyrektor fabryki sukienniczej, wynalazca
  111. TRYJANOWSKI Stanisław (1890-?) powstaniec wielkopolski, kapitan WP
  112. TURNO Czesław (1894-1963) nauczyciel, kierownik Szkoły Podstawowej Nr 1
  113. TWAR Mikołaj królewski błazen, mieszkaniec przedborskiego zamku
  114. TYBERG Juda Zysman (1884-1942?) kupiec winno-kolonialny, radny miejski, przewodniczący Rady Starszych
  115. ULENIECKI Adam (1905-1948) żołnierz AK, ps. „Ryś”
  116. URBAŃSKI Józef (1802-1885) ksiądz proboszcz, uczestnik powstania 1863 r.
  117. Van der HEYDEN Karol Tylman (? – przed 1849) werkmajster fabryki sukienniczej
  118. WALIŃSKI Jan (1896 – 1940) Katyńczyk
  119. WIDEL Zdzisław (1896?-1941) nauczyciel, naczelnik Straży Pożarnej
  120. WIDULIŃSKI Antoni (1789-1832) burmistrz, ekspedytor poczt
  121. WILK Stanisław (1909-1945) żołnierz AK
  122. WITEK Ignacy (1899-1942) działacz spółdzielczości, wiceburmistrz
  123. WLAZŁO (imię nieznane) (?- 1596) ksiądz proboszcz
  124. WNUK Marian (1906-1967) profesor, artysta rzeźbiarz
  125. WOLSKA Zofia (1909-1974) nauczycielka
  126. WOLSKI Wacław Michał (1907-1942) nauczyciel, podporucznik WP
  127. WÓJCICCY, Franciszek (1891-1927) doktor medycyny i Maria (1891-1979)
  128. WÓJCICKI Lucjan (1896-1943) przemysłowiec, właściciel „Staldrzewu”
  129. WRZEŚNIAK Stanisław (1882-1941) rolnik, zamordowany w KL Auschwitz
  130. WUSZT Julian (1926-1939) „Obrońca Przedborza 1939 r.”
  131. WYZIŃSKI Szymon (1736-1806) pisarz miejski, notariusz
  132. ZACHERT Gustaw Kristian Bogumił (ok. 1806-1874) właściciel fabryki sukna i kortów
  133. ZAJDLER Pinkus (1778-1851) pierwszy przewodniczący Gminy Żydowskiej w Łodzi
  134. ZAWADZKI Stefan (1889-1969) podpułkownik, urzędnik
  135. ZBROŻEK Natalia (1868-1898) żona lekarza
  136. ZIELIŃSKA Regina Jadwiga (1904-2001) urzędniczka
  137. ZIELIŃSKI Henryk (1903-1940) podporucznik WP
  138. ZIELIŃSKI Stefan (1917-2012) „Obrońca Przedborza w 1939 r.”, właściciel zakładu mechanicznego
  139. ZIMNY Jarosław (1951-2011) strażak, krwiodawca, urzędnik, przedsiębiorca
  140. ŻARNOCH Zofia (1900-1919) sanitariuszka szpitala epidemicznego
  141. ŻELAZOWSKI Zbigniew (1945-1997) arabista, dyplomata
  142. ŻMUDOWSKI Ludwik (1826–1891) ksiądz proboszcz, myśliwy
  143. ŻUCHALSKI Piotr Paweł (1829-1864) wachmistrz żandarmerii narodowej 1864 r.
  144. ŻURAWSKA Zofia (1904–1984) nauczycielka, komendantka PWK, organizatorka tajnego nauczania
  145. ŻURKOWSKI Szczepan (1908-1963) strażak, żołnierz NSZ ps. „Kuba”