1. AKSAMITOWSKI Stefan Szczęsny (1912-1940) Katyńczyk
  2. ALEKSANDROWICZ Wojciech (1900-1993) żołnierz wojny polsko-sowieckiej i AK ps. „Koń”
  3. BACZEWSKI Mieczysław (?-1940) komornik
  4. BAJERKIEWICZ Wacław (1867 – 1903) lekarz miejski
  5. BARABASZ Jan (1921-1944) strzelec poległy w bitwie o Monte Cassino
  6. BARTOSIAK Tadeusz (1919-1947) sierżant AK/podporucznik KWP ps. „Nino”, „Wrzos”, „Tadeusz”, „Wilk”
  7. BENDKOWSKI (Będkowski) Aleksy (1813-1860) młynarz
  8. BĘDKOWSKI Andrzej (1897-1920) Obrońca Ojczyzny
  9. BINENTAL Emanuel (1866 – ?) członek partii „Proletariat”
  10. BOBRAS Ignacy (1908-1971) żołnierz AK ps. „Piec”
  11. BOMBIŃSKI Ludwik Ignacy (1878-1964) leśnik, administrator majątku Bąkowa Góra
  12. BORCIUCH, bracia Michał (1907-1944) i Ignacy (1910-1944) rolnicy, muzykanci
  13. BRYLSKI Lucjan (1918-2003) żołnierz AK, fotograf Przedborza
  14. BRZECHOWSKI Czesław Wacław (1895-1945) przemysłowiec
  15. BUŁAKOWSKI Alfons Jan (1838-1917) ksiądz proboszcz
  16. BYKOWICZ Jerzy (1926-1995) żołnierz AK ps. „Tyka”
  17. CHUDA Stefania (1904-1981) nauczycielka
  18. CIELOSZYK Leon (1914-2007) zegarmistrz, żołnierz wojny 1939 r.
  19. CUDZIŃSKA-JEHRYNG Waleria Marcjanna (1855-1895) siostra zakonna Benedykta
  20. CUDZIŃSKI Kazimierz (1886-1921) doktor medycyny, naczelny lekarz 43. Pułku Strzelców Kresowych
  21. CZAJKOWSKA Maria (1911-1985) naczelnik Urzędu Pocztowo-Telekomunikacyjnego
  22. CZEKAJEWSKI Franciszek (1890-1977) kronikarz lat II wojny w Częstochowie
  23. DŁUGOSZ Stefan (1908-1985) sekretarz Zarządu Miejskiego
  24. DŁUGOSZEWSKI Antoni (1834-1890) aptekarz
  25. DOLOT Jerzy (1938-2006) nauczyciel, sportowiec, instruktor ZHP, społecznik
  26. DUNIN-RZUCHOWSKI Kajetan (1775-1848) pułkownik, posesor zastawny dóbr Rączki
  27. DUŃSKI Aleksy (1888-1942) przedsiębiorca
  28. DUŃSKI Czesław (1914-2010) działacz społeczny, działkowiec
  29. DUŃSKI Józef (1830-1894) dymisjonowany żołnierz, senior przedborskiej gałęzi rodu
  30. DUŃSKI Kazimierz (1899-1968) policjant, komendant posterunku, żołnierz AK
  31. EXNER Jakub dzierżawca Dóbr Narodowych Przedbórz
  32. FIRKOWSKA Stefania Józefa (1925-1946?) żołnierz NSZ/AK ps. „Felek”
  33. FOKSOWICZ Marian (1909-1973) uczestnik wojny domowej w Hiszpanii, oficer UB, kurier dyplomatyczny
  34. GAJECKI Tomasz (1914-1943) kapral AK ps. „Młot”
  35. GAWROŃSKI Andrzej (1898-1961) listonosz, żołnierz AK ps. „Jastrząb”
  36. GŁOWACKI Stanisław z żoną i dziećmi, rodzina romska
  37. GOLĘDZINOWSKI Feliks (1866-1941) zarządca majątków ziemskich
  38. GOLIAN Ludwik (1807-?) ekspedytor poczt w Przedborzu
  39. GÓRECKI Ludwik pocztylion
  40. GRABOWSKI Adam (1875-1941) artysta malarz
  41. GRABOWSKI Alfons Marian (1830-1880) lekarz miejski, właściciel dóbr Rączki
  42. GROCHOWALSKI Franciszek Ksawery (1722-1790) ksiądz proboszcz
  43. GUZIAK Jan Tadeusz (1920-1945) kleryk
  44. HAMANN Karol (Charles) Ludwik Fryderyk Chrystian (1797-ok. 1857) dyrektor i współwłaściciel fabryki sukienniczej
  45. HERBST Krystian Benjamin (ok. 1779 – ok. 1850) ceglarz
  46. IDZIKOWSCY, bracia Bronisław (?-1939) i Piotr (1906-1939) żołnierze wojny 1939 r.
  47. JAKUB Józefowicz kupiec z Kazimierza
  48. JAKUBOWSKI Józef (1806–1871) podporucznik, adiutant Naczelnego Wodza w powstaniu 1831 r., kawaler Złotego Krzyża Orderu Virtuti Militari, cywilny naczelnik powiatu koneckiego w powstaniu 1863 r.
  49. JANC Antoni (1893-1914) legionista
  50. JOŃCZYKÓWNA (CENTKOWSKA) Genowefa (1924-1995) żołnierz AK i KWP ps. „Szarotka”
  51. JUSZCZYK Józef (1919-1979) żołnierz AK ps. „Tajny”, „Jaskółka”
  52. KAMIŃSKI Juda Juliusz (1893-1971) doktor medycyny, partyzant NSZ ps. „Migoń”, kawaler Orderu Wojennego Virtuti Militari
  53. KAMIŃSKI Walenty (1845-?) powstaniec 1863 r.
  54. KARWOWSKI Florian Bronisław (1895-1941?) kapitan saperów
  55. KASPERKIEWICZE, Marceli (1909-1973) i Tadeusz (1910-1981 lub 1985) „uczeni bracia”
  56. KAZIMIERZ III WIELKI (1310-1370) król Polski
  57. KEPPE Zofia Jadwiga (1921-2000) doktor medycyny. chirurg, działaczka Towarzystwa Przyjaciół Przedborza
  58. KĘPSKI Antoni (1920-1943) partyzant AK ps. „Rajzer”
  59. KIERKUŚ Jan (1887-1941) burmistrz
  60. KŁOBUCKI Franciszek (1898-1941) kawaler Krzyża Walecznych, restaurator
  61. KOŁŁĄTAJ Tadeusz (1908-2002) szef kompanii w Oddziale Wydzielonym 76. Pułku Piechoty w Przedborzu, kawaler Orderu Wojennego Virtuti Militari za obronę Przedborza, podpułkownik-kombatant
  62. KOŁODIUK Piotr naczelnik rosyjskiego oddziału pocztowego
  63. KOMAR Franciszek (1907-1991) kierownik fabryki „Staldrzew”
  64. KORENBERG Mieczysław (1918-?) więzień niemieckich obozów koncentracyjnych
  65. KOSIŃSKI Lucjan (1860-1932) nauczyciel
  66. KOSMULSKI Roman (1874-1942) burmistrz
  67. KOŚCIUSZKO Tadeusz (1746-1817) dzieje przedborskiego pomnika Naczelnika
  68. KOWALCZYK Stefan (1907-1990) dozorca aresztu miejskiego, urzędnik
  69. KOZAKIEWICZ Konstanty (1899-1983) burmistrz
  70. KUCZ Marian (1849-po 1905) nauczyciel szkoły elementarnej, etnograf, literat
  71. KUNITZER Karol Juliusz (1843-1905) przemysłowiec
  72. KUŚMIERSKA Felicja (Grotowska) (1874–po 1934) członkini PPS i KPRP ps. „Ciotka”, „Matuś”, Leda”, Leona”
  73. KWAŚNIEWSKI Wojciech Bonawentura (1810-1875) powstaniec 1831 r., lekarz
  74. LEDERMAN Josek (1904-1941) pomocnik piekarza
  75. LEMBKE Karol Wilhelm (1798-1865) kupiec drzewny, protoplasta przedborskiej gałęzi rodu
  76. LEMON Edward Wilhelm Władysław (1847-1910) pastor kielecko-przedborski
  77. LESKI Franciszek Xawery (ok.1788-1868) ekspedytor poczt, burmistrz
  78. LIPKOWSKI Józef (1863-1949) wynalazca, działacz społeczny, polityk, poeta, generał brygady WP
  79. LISZEWSKI Feliks Lambert (1876-1933) fotograf, malarz, kustosz zbiorów fotograficznych Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego
  80. LIZIŃCZYK Tadeusz (1937-2017) ksiądz proboszcz parafii Jastrząb, dziekan dekanatu wierzbickiego
  81. LUBASIŃSKI Czesław (1925–1962) żołnierz AK ps. „Sambor”
  82. ŁABENDOWICZ Wincencja Władysława (1910-1999) nauczycielka
  83. MACHUDERSKI Józef (1810-1856) kowal, senior rodu
  84. MACHUDERSKI Józef (1846 lub 1847–1925) kowal, uczestnik powstania 1863 r., cechmistrz kowali i ślusarzy
  85. MAJEWSKI Jan (1896-1940) Katyńczyk
  86. MAŁACHOWSKI Piotr herbu Nałęcz (ok. 1730-1799) starosta przedborski, wojewoda krakowski
  87. MARGAS Piotr (1909–1989) robotnik, żołnierz AK ps. „Bill”, prezes GS „Samopomoc Chłopska”
  88. MARSZALIK Stanisław (1935-2014) organista
  89. MATKA BOSKA PRZEDBORSKA, obraz Matki Bożej Serdecznej
  90. MĄCZYŃSKI Stanisław (1907-1944?) żołnierz WP
  91. MICHALSKI Bolesław (1909-1997) właściciel fabryczki noży
  92. MICHALSKI Marian (1939-1966) porucznik nawigator WP
  93. MICKIEWICZ Wacław (1881-1941) notariusz
  94. MROZOWSKI Stefan/Szczepan (1779-1851) ksiądz proboszcz
  95. NIERACKI Stefan Włodzimierz (1902-1963) kapitan AK ps. „Leszczyna”, dyrektor Szkoły 11-letniej
  96. NIEZNANI POWSTAŃCY 1863 r.
  97. NIZIOŁOMSKI Czesław Feliks (1818-?) podrewizor dochodów skarbowych tabacznych
  98. NOWAKOWSKI Marcin (1899-1920) żołnierz wojny polsko-sowieckiej
  99. OFIARY WYDARZEŃ 1846 r. (Szklarz, Będkowski, Woźniak, Strojkowski)
  100. OSICKI Marian Franciszek (1913-1944) strażak
  101. OŻAROWSKI Hipolit Konstanty, komisarz rządowy – kierownik Tymczasowego Zarządu Miejskiego
  102. PARUZEL Stefan Mikołaj (1914-1977) rzeźbiarz-kamieniarz, partyzant AK ps. „Granit”
  103. PAWŁOWSKI Edmund (1901-1944) żołnierz ruchu oporu
  104. PAŹDZIERSKI Bogusław (1925-1946) milicjant
  105. PIETRUSIŃSKI Teofil (1829–1899) sukiennik, powstaniec 1863 r.
  106. PISS Karol (1906-1940) Katyńczyk
  107. PORĘBIŃSKI Jan (1881-1919) felczer miejski
  108. PRUSINOWSKI Jan (1807-1877) powstaniec 1831 r., aptekarz
  109. PRZEDBÓRZ, nazwisko
  110. RABINOWICZ Jakub Izaak (1766-1814) rabin chasydzki, pierwszy cadyk i założyciel chasydzkiej dynastii Pszische oraz jej odgałęzienia – dynastii Biala
  111. ROGOZIŃSKI Jerzy Dobrosław (1915-1995) kierownik radiowęzła Polskiego Radia, burmistrz
  112. ROSENBLATT Dawid (1817-1857) kupiec, założyciel rodu łódzkich przemysłowców
  113. ROSZKOWSKI Antoni (1894-1939) ksiądz, ekonomista, wybitny przedstawiciel katolickiej nauki społecznej, profesor
  114. RUDNY Łukasz Józef (1904-1968) sprzedawca
  115. RUTOWICZ Kazimierz (1929-2006) sekretarz Miejskiej i Gromadzkiej Rad Narodowych, działacz społeczno-polityczny
  116. RZEŚNIOWIECKI Feliks (1815-1881) pułkownik wojsk rosyjskich
  117. SŁONIEWSKI Józef (1915-1982) przewodniczący Prezydium Miejskiej Rady Narodowej
  118. SOBKIEWICZ Józefa (1903-1965) nauczycielka
  119. SOBKIEWICZ Zygmunt Grzegorz (1907-1940) Katyńczyk
  120. SOBOROWSKI Kazimierz (1915 – 2001) leśnik, żołnierz AK, kombatant
  121. SOKALSKI Stanisław Leopold (1883-?) organista, emigrant
  122. SOPOĆKO Stefan (1900-1953) kapitan WP, dowódca Oddziału Wydzielonego 76. Pułku Piechoty w Przedborzu, major NSZ, odznaczony Orderem Wojennym Virtuti Militari
  123. STANGIERSKI Stanisław (1899-1957) rzeźnik, kapral WP
  124. STASZOŁEK Kazimierz żołnierz konspiracji niepodległościowej
  125. STAWIŃSKI Jan (1920-1943) żołnierz AK ps. „Skała”
  126. STOLECKI Julian (1925-2009) rolnik
  127. SULNICKI Bonawentura Józef (1786–1861) pisarz magistracki
  128. SUŁKOWSKA Magdalena (1802-1852) akuszerka
  129. SZAFRAŃSKI Władysław (1890-po1945) piekarz, żołnierz konspiracji niepodległoścowej
  130. SZAŁAJKOWSKI Antoni Alojzy (1808? – 1837) doktor medycyny
  131. ŚWIĄTKOWSKI Jan (ok.1728-1808) burmistrz
  132. TEODROWICZ Janina (1910-1995) przedborzanka
  133. TKACZYŃSKI Stefan (1882-1905) nauczyciel w Górach Mokrych
  134. TODYNEK Edward (1903-1942) robotnik rolny, zamordowany w KL Auschwitz
  135. TOMCZYŃSKI Ludwik Wiktor (1890-1942) nauczyciel, kierownik Szkoły Powszechnej nr 1
  136. TOMCZYŃSKI Stanisław Kazimierz (1893-1951) ksiądz
  137. TRZEBSKI Tadeusz (1907–1980) inżynier leśnik, autor wiersza o Przedborzu w 1945 r.
  138. TUTAK Tadeusz (1930-2006) pedagog, dziennikarz, poeta
  139. TYRCHOWSKI Stanisław Piotr Damian (1858-1939) bankowiec, filister „Arkonii”
  140. WADECKI Józef (1861-1916) farbiarz, burmistrz
  141. WALEWSKI Zygmunt (?–1737) marszałek przedborskiej konfederacji szlachty sieradzkiej
  142. WALTFRIED Immanuel (1802-1865) rabin, cadyk chasyd
  143. WEINRYB Jankiel (Fajna Ryba) właściciel ziemski
  144. WIERUCKI Walenty (1836-1864) powstaniec
  145. WINIARSKI Edmund Franciszek Mikołaj (1831-1890) ekspedytor poczt
  146. WIŚNIEWSKI Jan (1876-1943) ksiądz prałat, autor dziejów miasta i parafii przedborskiej
  147. WNUK Zygmunt (1942-2016) inicjator i współtwórca Przedborskiego Parku Krajobrazowego, botanik, profesor
  148. WOLSKA Edyta Wanda (1904–1987) lekarz dentysta
  149. WOLSKI Zdzisław Henryk (1906-1940) Katyńczyk
  150. WÓJCICCY, ojciec Antoni (1859-1935) goniec magistracki i syn Edward (1895-1976) woźny magistracki
  151. WÓJCICKI Jerzy Rafał (1921-1944) student medycyny, kapral podchorąży NSZ ps. „Kruk”, „Bernard”
  152. WRÓBEL, bracia Edward i Stanisław, żołnierze AK
  153. WYRWA-PATYNA Stanisław (1906-1968) burmistrz
  154. ZAGÓROWSKI Klemens Józef Tomasz (1812-1885) nauczyciel szkoły elementarnej
  155. ZDULSKI Józef (ok. 1725–1800) ksiądz, pleban rączkowski w l. 1790-1800
  156. ZIELIŃSKI Edward Seweryn (1899–1988) mechanik
  157. ZIELIŃSKI Ksawery (1866-1943) właściciel zakładu mechanicznego
  158. ZIÓŁKOWSKI Józef (?-1920) Obrońca Ojczyzny
  159. ŻÓŁTAK Czesław (1905-1978) podporucznik WP, Obrońca Przedborza 1939 r.
  160. ŻUCHALSKI Józef (1761–1835) ksiądz proboszcz