Ogólnokształcąca Szkoła Stopnia Licealnego w Przedborzu

Klasa maturalna 1951 r.

Fot. – kwiecień 1951 r.

 

Rząd I najwyższy, od lewej:

  1. Struzik  (Huta Drewniana)
  2. Andrzej Peszyński (z terenów wsch.)
  3. Longin Trepczyński  (z terenów wsch.)
  4. Tadek Szopa (Bąkowa Góra)
  5. Sztochel (brak na tym egz. fotografii, autor tej fot.)
  6. Zbyszek Sawicki (z ok. Fałkowa?)
  7. Bronek Michalski (Strzelce Małe)
  8. Mietek Francuz (Fałków)
  9. Tadek Fijołek (z okolic Czermna?)
  10. Heniek Kieruzal (Przedbórz)
  11. Smarzyński (Huta Drewniana)
  12. Kołodziejczyk (Korytno?)

 

Rząd II, od lewej:

  1. Tereska Miąskiewicz-Marszalik (Przedbórz)
  2. Wojtek Brzechowski (Przedbórz)
  3. Tereska Tomalka (Strzelce Małe)
  4. Piwowarczyk (?)
  5. Lodzia Mazur (Ruda Maleniecka?)
  6. Dzidek Kaczkowski (Przedbórz)
  7. Marysia Wrocławska (Przedbórz)
  8. Brońcia Ogłoza (Korytno?)
  9. Marysia Kutela (Przedbórz)
  10. Alusia Jaruga (Wola Przedborska)
  11. Helcia Stępniówna (Dobromierz)
  12. Ludwik Biernacki (z ok. Radomska?)

 

Brak na fotografii:

  1. Tośka Ryba (Huta Drewniana)
  2. Mietek Klusek (Czermno)

 

Rząd III – nauczyciele (profesorowie)

  1. Władysław Chudy (wf, Przysposobienie Wojskowe, fizyka w innych klasach)
  2. Stanisław Słyk (religia)
  3. Stefan Nieracki (historia, nauka o społeczeństwie, nauka o Polsce i świecie współcz., niekiedy literatura polska – po wyjeździe K. Karolewskiego. Polonista dojeżdżał z Końskich)
  4. Janina Karolewska (biologia, botanika, anatomia, fizjologia)
  5. Peszyński (ojciec Andrzeja, przybyły ze wsch., j. rosyjski)
  6. Władysława (Andzia) Lipkowska (j. francuski, znała również j. angielski)
  7. Aleksander Manczarski (matematyka, fizyka, logika, rytmika, balet, gra na pianinie, łacina i j. francuski)
  8. Kamiński (mgr farmacji, aptekarz, chemia)

 

  1. uczennica: Krysia Natkańska (Przedbórz)

 

Rząd na dole, od lewej:

  1. Urszulka Chudówna (Przedbórz, córka Wł. Chudego)
  2. Basia Zając (Przedbórz)
  3. Halina Zielińska (Przedbórz)
  4. Fredzia Marczak (Przedbórz)
  5. Krysia Hurko (Przedbórz)
  6. Zosia Kubiak (ok. Rudy Malenieckiej?)
  7. Renia Czajkowska (Przedbórz)
  8. Basia Wolska (Przedbórz, córka Z. Wolskiej)
  9. Marysia Simonides (Przedbórz)

Fotografia i tekst – Halina Zielińska